Nasze przedszkole

Przedszkole Samorządowe nr 20 działa od 1964 roku i cieszy się sympatią kilku pokoleń wychowanków.

przedszkole_mini

Godziny otwarcia przedszkola: pn-pt 6:30 - 17:00

• W naszym przedszkolu odnajdziecie klimat sprzyjający poczuciu bezpieczeństwa.
  • Przedszkole znajduje się w miejscu oddalonym od ruchliwych szlaków komunikacyjnych.
  • Posiada doskonałe warunki lokalowe: przestronne, jasne, kolorowe sale zabaw z łazienkami, salę gimnastyczną oraz wygodną szatnię.
  • Placówkę otacza duży ogród, zapewniający bezpieczne zabawy na powietrzu.
  • Przedszkole wyposażone jest w inspirującą do twórczych działań bazę dydaktyczną.
  • Nauczycielki i personel pomocniczy, prezentują wysoki poziom kultury osobistej i troski o dobro dziecka.
  • Naszym wychowankom zapewniamy zdrowe i smaczne posiłki, przygotowywane zgodnie z obowiązującym unijnym systemem zapewniania bezpieczeństwa zdrowotnego żywności HACCAP.

Godziny posiłków:
  • I śniadanie: 8:45
  • II śniadanie: 11:30
  • obiad: 14:00

W przedszkolu pracuje pięć oddziałów:
Grupa I - dzieci 3-letnie
Grupa II - dzieci 4-letnie
Grupa III - dzieci 5-letnie
Grupa IV - dzieci 6-letnie
Grupa V- dzieci5-letnie i 6-letnie

Program wychowawczy Przedszkola Samorządowego nr 20 - opisuje cele wychowania przedszkolnego, a także cele Programu wychowawczego Przedszkola. Zawiera również opis postaw i cech, które staramy się budować w naszych wychowankach, a także system motywacyjny stosowany w naszym przedszkolu.

Program Profilaktyczny "Z Misiem Bezpiecznisiem wesoło i bezpiecznie" - program autorski mający na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw i zachowań dzieci w wieku przedszkolnym w sytuacjach trudnych, zagrażających zdrowiu a nawet życiu.