Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

05.10.17 Gr.III na Eko - lekcji

05.10.2017, dzieci wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez pracowników i uczniów
Zespołu Szkół Chemicznych na Krupniczej 44. Na początek młodzi chemicy zaprosili przedszkolaki do zabaw muzyczno-ruchowych.W dalszej części zostaliśmy zaproszeni do sali gimnastycznej a tam: piękna scenografia, stanowiska przygotowane do eksperymentów oraz dużo młodych chemików w białych fartuchach. Ale zanim zaczęliśmy eksperymentować młodzi chemicy przedstawili dla nas teatrzyk pod tytułem"trzy świnki wyścigowe i zły doktorek" Po obejrzeniu przedstawienia dzieci zobaczyły prezentację dotyczącą ochrony środowiska -ciekawą i bogato ilustrowaną, mająca na celu zwiększenie świadomości ekologicznej dzieci, zainteresowanie tematyką ochrony i poprawy jakości elementów ekosystemu, aktywizację działań i postaw proekologicznych. ...Najciekawsze było na końcu...eksperymenty podczas których mogły samodzielnie wykonywać doświadczenia i próby badawcze in. mini doświadczenia: wulkan chemiczny, baloniki samo nadmuchujące się, magiczne obrazki, zasada działania płuc – proces oddychania itp. Było ciekawie, wesoło,kolorowo i twórczo....
Relacja 2017-10-05, 18:56 | autor: Bożena Woźniak
Przedszkolowo.pl logo