Gr. V Mamy przedszkolaków czytają i inspirują do prac plastycznych

Z dużą radością przyjmujemy chęć udziału rodziców w życiu grupy. 29.11. gościliśmy mamę Karinki, która na popołudniowym spotkaniu z książką, przedstawiła zbiór najnowszych wierszy Michała Rusinka "Jaki znak twój?". Utwory zainspirowane „Katechizmem polskiego dziecka” Wł. Bełzy – to aktualna w dzisiejszych czasach, odpowiedź na pytanie: „Kto ty jesteś?” i „Coś jej winien?”. Współczesne pojmowanie patriotyzmu - dla dorosłych i dzieci. Druga, przeczytana przez mamę Karinki książka „Po co komu mamut?” Agnieszki Frączek, w żartobliwy sposób dowodzi, że obecność wszystkich stworzeń, nawet tak dziwnych, jak „kieszonkowy mamucik” ma sens.
04. grudnia dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych „Świąteczna Kartka”, których inicjatorką była mama Gabrysi. Pani Kasia również rozpoczęła spotkanie z dziećmi od czytania - opowiadanie "Kasztan", poświęcone pracującemu w kopalni koniowi, nawiazywało tematyką z górniczego święta. Zaprezentowane przez mamę Gabrysi wzory kartek i różnorodne materiały plastyczne były dla dzieci źródłem inspiracji do samodzielnego wykonania bożonarodzeniowych prac.
Serdecznie dziękujemy mamie Karinki i mamie Gabrysi za czas poświęcony dla grupy i oczekujemy na kolejne propozycje rodziców, chcących podzielić się z dziećmi swoimi umiejętnościami i pasjami.
Relacja 2018-12-04, 22:00 | autor: Bożena Woźniak