Spotkanie z Policją

We wtorek 2. października, gościliśmy w naszym przedszkolu funkcjonariuszy policji, wraz ze smoczym inspektorem Wawelkiem.
Podczas wizyty mogliśmy podziwiać stroje i wyposażenie policjantów, zarówno tych pracujących na komisariacie, jak i tych, ruszających na "akcje". Z pomocą funkcjonariuszy przymierzaliśmy niektóre elementy ubioru. Pani Dorotka też zapragnęła na chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant na służbie i założyła strój terenowy!
Każdemu z nas ściągnięto nawet odciski palców - jak w filmie kryminalnym!
Nasi goście bardzo ciekawie opowiadali o swojej pracy, nauczyli nas właściwego zachowania w stosunku do obcych, telefonicznego zawiadamiania o wypadku i przypomnieli bardzo ważne numery alarmowe.
Na zakończenie otrzymaliśmy kolorowanki i pamiątkowe kartki, żeby na długo zapamiętać tę interesującą wizytę.
Relacja 2012-11-08, 00:27 | autor: Agnieszka Lisowska